Як саме обраховуються заробітні плати - залежить від галузі, в якій працює компанія, а також від налаштованих бізнес-процесів. Існує безліч варіантів - оплата за кілометраж, за робочий час, за оброблені гектари, різні коефіцієнти в залежності від своєчасності здійснення доставки, виконання рейсів, кількість порушень, тощо - ми не будемо розбирати всі ці кейси детально, оскільки наше завдання надати нашим клієнтам універсальний зручний інструмент для подальших розрахунків та аналітики.
Розпочнемо з того, як саме ми фіксуємо робочий час. У Fleetix існує кілька варіантів:
- Найпростіший та такий, який не потребує додаткових витрат - це призначення водія на транспортний засіб у самому програмному забезпеченні. Підходить для компаній, у яких водії постійно виконують завдання на одних і тих самих автомобілях або рідко змінюють одне одного. Також цим функціоналом користуються компанії з диспетчерською та логістичною службою, яка постійно формує наряди та завдання та планує маршрути. Для цього варіанту також існують кейси, коли наряди формуються у сторонніх програмних продуктах та потрапляють у Fleetix за допомогою інтегрованого API.
- RFID-зчитувачі та картки. Підключення до GPS трекера додаткового модуля для зчитування пластикових карток та постійна фіксація наявності карти в зчитувачі. Вже на рівні Fleetix створюється довідник водіїв, де кожному водієві присвоюється певна карта та програмне забезпечення розуміє, який саме водій та скільки перебував за кермом. Для такої конфігурації також існує додаткова функція блокування двигуна без вставленої у зчитувач карти для підвищення безпеки авто.
4.За допомогою спеціалізованих мобільних застосунків, які встановлюються на смартфони водіїв та взаємодіють або напряму з Fleetix, або через GPS трекер в залежності від його комплектації та глобальної конфігурації системи. В цьому випадку існують цікаві рішення при використанні системи відеомоніторингу на транспорті, коли ідентифікація водія здійснюється за допомогою тимчасового QR-коду, які водії отримують у месенджери та валідують їх за допомогою фронтальної камери у салоні автомобіля.
Незалежно від обраної конфігурації, диспетчер в режимі онлайн отримує дані про те, який водій керує транспортом в будь-який момент, а далі вже Fleetix обчислює всі отримані дані та надає гнучку звітність:
- По кожному автомобілю, з інформацією які водії, скільки та коли керували транспортним засобом
- По кожному водію, з інформацією про кілометраж, робочий час, порушення швидкісних режимів, кількість витраченого пального по кожному робочому дню
Для завершення комплексного циклу нарахування зарплати, інформація може автоматично передаватися у систему бухгалтерського та фінансового обліку за допомогою API, або оброблятися вручну спеціалістами замовника при вивантаженні звітності до Excel.
Таким чином, Fleetix надає можливість автоматизувати не тільки процеси GPS моніторингу та контролю транспорту, підвищити безпеку автомобілів та вантажів, а надає дані для бухгалтерії та фінансових служб компаній саме для нарахування заробітних плат водіїв.